Pravo malo bogatstvo

Pogledajte koliko je Damir Džumhur zaradio plasmanom u drugo kolo Australian Opena

Endin Čaušević

Damir Džumhur savladao je Liama Draxla (3:0) u prvom kolu Australian Opena, te već sada se može reći da će bh. teniser zaraditi ogroman novac nastupom na prvom Grand Slam turniru ove sezone.

Džumhur je u prošloj sezoni uspio da se vrati u gornji dio ATP liste i među najboljih 100 tenisera na svijetu što mu je omogućilo da u prvom ovosezonskom Grand Slam turniru bude u glavnom žrijebu.

Turnir u Melbourneu najbolji bosanskohercegovački teniser otvorio je na najbolji mogući način jer je sa 3:0 u setovima deklasirao Liama Draxla iz Kanade.

Meč između Džumhura i Draxla trajao je nešto više od dva sata, a Damir je dominantno došao do pobjede i plasmana u drugo kolo Australian Opena.

Kanađanin je pružio najveći otpor u prvom setu koji se igrao više od sat vremena i isti je Damir dobio sa 7:5, ali je potom "počistio" protivnika sa 6:0 i 6:4 u nastavku meča.

Treba istaći i da se Draxl žalio na grčeve i povredu, ali nije odustajao i igrao je do kraja. Međutim, i pored toga sigurno je da bi Džumhur slavio jer je danas na terenu izgledao nezaustavljivo.

Džumhur se pobjedom nad Draxlom plasirao u drugo kolo Australian Opena gdje ga čeka dosta teži protivnik.

Bh. tenisr će u drugom kolu igrati protiv Francisca Cerundola koji je 18. nositelj u Melbourneu, te sasvim sigurno da će za Damira okršaj protiv argentinskog tenisera biti veliki ispit.

Međutim, bez obzira na rezultat sigurno da je Damir već sada zadovoljan učinkom jer je plasmanom u drugo kolo itekako povećao svoj saldo na bankovnom računu.

Nagradni fond ove godine je znatno veći u Melbourneu, te je Džumhur plasmanom u drugo kolo inkasirao preko 150.000 američkih dolara. Tačnije, Damir je već osigurao zaradu od 151.448 dolara.

U slučaju da Džumhur nastavi s pobjedama na Australian Openu i plasira se u treće kolo osvojit će ukupno 220.609 dolara što je zaista pozamašna cifra.

Treba istaći da će pobjedniku ove sezone pripasti 2.793.365 američkih dolara, a sam plasman u finale donosi 1.447.165 dolara.

Inače, Džumhur će na teren ponovo u srijedu kada će igrati protiv Cerundola. Ovaj meč na rasporedu je u jedan sat ujutro po našem vremenu.

Cerundolo je također jutros igrao svoj prvi meč u Melbourneuo koji je završio za dva sata i osam minuta jer je sa 3:0 bez većih poteškoća savladao Zhizhena Zhanga.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.