Gennaro Gattuso

"Ovo što radimo, očito, nije dovoljno"

Edmir Škorić

Milan je do prije nekoliko kola bio na dobrom putu da konačno osvoji naslov italijanskog prvaka. No, njihove loše igre u zadnje vrijeme, kao i dobre gradskog rivala Intera, doveli su ih u tešku poziciju.

Posljednje dvije prvenstvene utakmice Milan je osvojio svega jedan bod. Da stvar bude još gora, igrali  su kod kuće protiv Barija, a onda u gostima kod Palerma koji je do subotnje utakmice (1:0 protiv Milana, gol Goiana) imao četiri vezana poraza bez postignutog gola.

Inter je, pak, na krilima Giampaola Pazzinija minimalno slavio protiv Leccea i sada prednost gradskih rivala iznosi svega dva boda, uz napomenu da narednog vikenda igraju veliki derbi, što će biti velika prilika za Inter da se vrati na lidersku poziciju.

"Primili smo dva jednostavna gola u posljednje dvije utakmice. Stvorili smo dosta prilika, no zabili smo svega jedan gol. Moramo biti više nemilosrdni pred protivničkim golom. Istina, potrebno nam je malo i sreće", kazao je veznjak Milana Gennaro Gattuso, dodavši:

"Znamo da se moramo poboljšati, očigledno nije dovoljno ono što sada radimo. Jedan osvojen bod iz naše dvije utakmice jasno govori da stvari ne idu onako kako smo priželjkivali".

Što se nadolazećeg derbija s ljutim gradskim rivalom tiče, Rino dodaje:

"Imamo puno poštovanje prema Interu i moramo se dobro pripremiti za derbi. Pobjede vam daju povjerenje i upravo sada Inter ima više samopouzdanja od nas".

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.