Novi Romin vlasnik Thomas DiBenedetto najavio je naslov italijanskog prvaka naredne sezone s novom momčadi.
Thomas DiBenedetto, američki tajkun italijanskih korijena, kupio je ove sedmice AS Romu. Njegova kompanija, sa sjedištem u Bostonu, 60-postotni je vlasnik, dok ostalih 40 posto pripada Uni Credit banci.
DiBenedetto je već izrazio želju da Roma postane jedna od najkonkurentnijih momčadi u Evropi, planira izgraditi novi stadion, kao i dovesti znatan broj igrača.
"Volim Rim, jer je to jedan od najljepših i najpoznatijih gradova u svijetu, sa arhitekturom izgrađenom prije više od 2000 godina. Roma je velika momčad i niko nema tako strastvene navijače. Forza Roma!", poručuje Thomas u razgovoru za TG1 i Mediaset, te dodaje:
"Roma je trenutno princeza i mi je želimo pretvoriti u kraljicu. Ustvari, želimo sljedeće godine osvojiti Scudetto. Cil je jasan: osvojiti naslov što je prije moguće".
Vlasnik nije odbacivao mogućnost da Vincenzo Montella po okončanju sezone potpiše dugoročni ugvor.
"Montella radi veliki psoao. Situacija je vrlo teška i jasno je da on ima veliki odnos sa igračima. Uspio je ukloniti cnri oblak koji se nadzire nad klubom."
Promo
U novoj opremi do novih pobjeda
OFK Vida iz Gradačca uz Mozzart do višeg ranga
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Sprema se spektakl
Srbiju 'potresla' vijest o Nikoli Jokiću - Ono što se priča djeluje nerealno
Ne bi nikog začudilo
Vučić sam "iskopao" novog selektora? U Srbiji ne vjeruju šta slušaju
Nevjerovatna scena