Dva nositelja su ostala u igri za naslov pobjednika na ATP turniru u Munchenu.To je sedmi,Nikolay Davydenko i peti Florian Mayer.Davydenko je u četvrtfinalu nadmudrio Marina Čilića trećeg nositelja u dva seta 7-5,6-3.
Čilić je mogao bolje proći u ovom meču, pogotovo u prvom setu.Imao je break prednosti,dvije set lopte, ali se Davydenko izvukao.U nastavku je Rus dva puta opasno živio, u petom i sedmom gemu, ali se opet izvukao.Za propušteno Čilića je stigla kazna.Davydenko je napravio break za 5-3, gem kasnije je bio u polufinalu.
Peti nositelj Floria Mayer je morao igrati tri seta protiv talentovanog Bugarina Dimitrov.Mayer je izdržao do kraja i danas igra u polufinalu.Radek Stepanek je zaustavio dominaciju domaćih tenisera u završnici. Čeh je sa 6-4,6-0 sredio Philippa Kohlschreibera.Drugi domaći teniser u polufinalu je Philipp Petzschner.
Rezultati četvrtfinala:
Nikolaj Davidenko (RUS,7) - Marin Čilić (Hrv,3) 7-5,6-3
Philipp Petzschner (Njem) - Potito Starace (Ita) 7-6 (3),7-6(6)
Florian Mayer (Nje,5) - Grigor Dimitrov (Bug) 7-6 (4),3-6,6-4
Radek Stepanek (Češ) - Philipp Kohlschreiber (Nje,8) 6-4,6-0
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
To će biti dan za pamćenje
Bosanci pišu najljepšu fudbalsku priču u Evropi: Klub iz petog ranga igra historijsku utakmicu
Vjeruje da je taj detalj odveo meč u nekom drugom smjeru
Hrvati će biti bijesni kada vide šta je nakon utakmice izjavio Stevan Jovetić: "Bolji su, ali..."
19-godišnjak pred sjajnim potpisom
Srpska zvijezda uzima pasoš bratske zemlje - "Djed mu je to omogućio"
Opet ih je naljutio
Albanci ne dolaze u Beograd zbog Vučića, u Srbiji lude: "Diktator..."
Čovjek specifičnog imena, a velikog traga u atletici