Hokejaši Boston Bruinsa novi su NHL prvaci. Naime, u posljednjem sedmom susretu finalne serije Bruinsi su u Vancouveru sa ubjedljivih 4:0 savladali domaće Canuckse, te su tako došli do titule nakon 39 godina.
Junak Bruinsa u sinoćnjoj pobjedi, uostalom kao i u kompletnom doigravanju, bio je golman Tim Thomas. Iskusni 37-godišnji golman zaključao je svoj gol, a sinoć je imao čak 37 uspješnih intervencija.
U finalnoj seriji Thomas je primio samo osam golova, a od 209 udaraca upućenih prema golu odbranio je čak 201.
Bruinsi su došli u vodstvo u 15. minuti, da bi u posljednju trećinu ušli sa uvjerljivih 3:0 i pitanje pobjednika već tada je bilo odlučeno. U posljednjih 20 minuta postigli su još jedan gol, te su tako slavili sa ubjedljivih 4.0. Po dva gola za nove NHL šampione postigli su Patrice Bergeron i Brad Marchand.
Treba istači i da su Bruinsi postali prva momčad u istoriji NHL-a koja je u doigravanju tri puta slavila u sedmim susretima (Montreal, Tampa Bay i Vancouver Canucksi).
NHL doigravanje, Stanley Cup:
Vancouver – Boston 0-4
(Boston je dobio seriju 4-3)
Promo
Mali fudbal izazvao veliko interesovanje publike
Najveći prijatelj domaćeg sporta: Mozzart uz futsal turnire u Srpcu i Modriči
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Košrkaš je javno prozvao Srbiju
Vučić opravdano strahuje! Simanić nikad neće zaboraviti šta mu je uradio Đoković: "Jutros mi je..."
Mogući su ozbiljni neredi
Počeo desant zloglasnih na Srbiju! Na jug ih je došlo 150 odabranih, dok Beogradu prijeti neviđeno
Lech bi mogao u Srbiju
Beograd već drhti, Delijama klecaju koljena pred najžešćim momcima Evrope
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Na izlaznim vratima Rijeke