Tridesetogodišnji golman Reala, doći će do 126. nastupa za Furiju, 11 godina nakon prvog nastupa, također prijateljskog susreta protiv Švedske. Tada je Casillas s 19 godina i 14 dana bio drugi najmlađi golman koji je stao na gol španske reprezentacije, nakon Zubizarrete.
Za španskog golmana, Ikera Casillasa, prijateljska utakmica u subotu protiv Engleske, imat će posebno značenje, jer će kapiten španske reprezentacije izjednačiti rekord po broju nastupa u nacionalnom dresu, kojeg je do sada držao golman Andoni Zubizarreta.
Već 15. novembra, u prijateljskom meču protiv Costa Rice, ukoliko bude nastupio, Casillas će postati apsolutni rekorder po broju nastupa za Španiju.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Iskusni veznjak ponovo na meti kritika
Xhakina izjava nakon meča s Kosovom kao nož u srce dočekana u Srbiji: "Cijeli svijet zna..."
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Nije bilo nimalo ugodno
Otkrivena tajna iz svlačionice Orlova - Ovo je glavni razlog blamaže Srbije na Eurobasketu?
Ubacio čak 39 poena protiv naše reprezentacije