U prvom susretu 2. kola grupe B Afričkog kupa nacije, Sudan i Angola remizirali su rezultatom 2:2.
Iako je Angola, apsolutni favorit u ovom susretu, dva puta vodila, Sudan je na kraju uspio doći do prvog boda na ovom turniru.
Susret se igrao u Malabou, a prvi gol postignut je u petoj minuti. Manucho Goncalves, napadač španskog Valladolida, iskoristio je grešku sudanske odbrane i snažnim udarcem iskosa s desne strane matirao Akrama El Hadi Salima.
U 33. minuti Sudan dolazi do izjednačenja. Mudather El Tahir je centrirao, Mohamed Bashir glavom loptu poslao iza leđa angolskog golmana Carlosa. Pri rezultatu 1:1 otišlo se na odmor.
Baš kao i u prvom dijelu, Angolcima je bilo potrebno pet minuta da opet povedu i ponovo je Manucho bio strijelac. Ovaj put s bijele tačke. Bashir je u 74. minuti, nakon što se lopta odbila od jednog igrača Angole, poluvolejom zakucao loptu u mrežu Carlosa za konačnih 2:2.
Od 20 sati, u drugom susretu 2. kola grupe B, sastaju se Obala Slonovače i Burkina Faso.
Afrički kup nacija, grupa B, 2. kolo:
Sudan - Angola 2:2 (Ahmed 33, 74/ Manucho 5, 50 - penal
Obala Slonovače - Burkina Faso (20 sati)
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije bilo nimalo ugodno
Otkrivena tajna iz svlačionice Orlova - Ovo je glavni razlog blamaže Srbije na Eurobasketu?
Želju mu nije mogao ispuniti
Kramarić razočarao amatera sa Farskih Ostrva, imao jedno pitanje za Hrvata, odgovor je bio kratak
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva
Adis Bećiragić u svoj klub doveo reprezentativca Bosne i Hercegovine! · Zvanično
Spustio se nekoliko rangova niže