Odbojkašice Jedinstva bez problema su počele odbranu titule prvaka BiH nakon što su u 1. kolu Premijer lige BiH sa 3:0 nadigrale Polo iz Kalesije, jednog od najvećih konkurenata.
No, Brčanke su bile toliko sigurne da protivnice nisu imale nikakvih izgleda da se približe osvajanju barem jednog seta.
Šta više, Jedinstvo je u prvom dopustilo Polu da osvoji samo 12 poena, dok su nešto više gošće “prikupile” u preostala dva seta (16, odnosno 15 poena).
Radnik je na svom parketu savladao Kulu iz Gradačca, ali je do trijumfa stigao teže od očekivanog (3:1). Istim rezultatom uspješna je bila Tuzla na gostovanju Brezi, dok je HE na Drini sa 3:0 poražena od Kaknja.
Rezultati
Jedinstvo - Polo 3:0, Radnik - Kula Gradačac 3:1, HE na Drini - Kakanj 0:3, Nevis Breza - Tuzla 1:3. Susret Jahorina - Imzit Dobrinja igraće se 8. oktobra.
Parovi 2. kola
U narednom kolu (10. i 11. oktobra) sastaju se: Tuzla - Jahorina, Polo - Imzit Dobrinja, Kakanj - Nevis Breza, Kula Gradačac - HE na Drini, Jedinstvo - Radnik.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Orlići demolirali protivnika
Ne, semafor nije u kvaru - Nestvaran rezultat sa meča Srbija - Slovenija
Razbili PSG u finalu
Chelsea je prvak svijeta!
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Teške optužbe iz Prištine