Mladi napadač brazilskog Santosa Neymar postignutim "hat-trickom" protiv Guaratinguete u okviru 16. kola Paulista prvenstva, prestigao je svog idola Robinha na listi najboljih strijelaca kluba.
U okviru 16. kola Paulista prvenstva, Neymar je došao do svog 95. pogotka za Santos, i zauzeo peto mjesto na listi koju predvodi veliki Pele.
Učinak od 95 golova je veliko dostignuće i čini ga najboljim strijelcom Santosa u posljednjih 20 godina. A kada se uzme u obzir to je 5. februara napunio 20 godina i da je odigrao relativno mali broj utakmica kao senior, onda je statistika zaista zadivljujuća.
"Ne igram zato da bih nekoga prestizao, već zato da bih pomagao Santosu. Svi vi dobro znate da je Robinho moj idol, a idol uvijek ostaje na vrhu", rekao je mladi golgeter.
Sa obzirom na to da je više puta ponovio da ne želi napuštati klub prije 2014. godine, ne sumnjamo da će prestići i ostale legende i tako doći do druge pozicije na listi strijelaca, odmah ispod "Kralja" kojeg će teško prestići.
Slijedeća meta mu je Juary koji je 101 put bio stirjelac, zatim Joao Paulo i Serginho Chulapa koji su se zaustavili na 104 gola.
Pele je bio strijelac 643 puta u službenim utakmicama, a ukupno 1033 ako se računaju i prijateljski mečevi.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Spustio se nekoliko rangova niže
Nekada je bio ljubimac navijača FK Sarajevo: Dušan Hodžić predstavljen u novom klubu
Stvari se mijenjaju
Slavlje na Kosovu, uspjeli su - Španci im se predali i prvi put ih "priznali"!
19-godišnjak pred sjajnim potpisom
Srpska zvijezda uzima pasoš bratske zemlje - "Djed mu je to omogućio"
Na Marakani milioni, ali...
Turci objavili zaradu Crvene zvezde od prodaje Cherifa Ndiayea - Nije ono čemu su se nadali
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade