Prvi golman reprezentacije Danske Thomas Sorensen propustiće predstojeće Evropsko prvenstvo zbog povrede leđa.
Iskusni čuvar mreže je povrijedio leđa u subotnjoj prieteljskoj utakmici protiv reprezentaije Brazila, a povreda je kako tvrde iz danskog Saveza ozbiljnija nego se u prvi mah činilo.
"Selektor Morten Olsen je odlučio da prvi golman naše reprezentacije Thomas Sorensen ne putuje na Euro zbog povrede leđa koju je pretrpio u subotu protiv Brazila", stoji u zvaničnom saopštenju Saveza.
I selektor Olsen je bio i više nego razočaran što njegov prvi izbor neće moći pomoći svojoj zemlji.
"Ovo je veliki udarac za nas, ali sam ovakvu odluku morao donijeti. Thomas je pravi profesionalac i čovjek kakvog želite imati u svom timu, ono što je potrebno svakoj ekipi, no na našu žalost on neće moći nastupiti" rekao je Olsen.
Umjesto Sorensena na Euro će putovati golman Leicestera i sin slavnog Petera Schmeichela, Kasper.
Promo
Oprema stigla u FK Posavina Miloševac i ŽVRK Sarajevo
Novi dresovi iz Mozzarta za nove šampion(k)e u Modriči i Sarajevu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ne onako kako se mislilo u prvi mah
FIBA iznenadila bh. navijače: Meč Bosna i Hercegovina - Poljska igra se u neobičnom terminu · Zvanično
Srbija sutra igra protiv Latvije
Piksi stao pred novinare u Rigi, jasniji nije mogao biti: "Daj Bože da ga više ne gledam do kraja"
Nakon debakla na Eurobasketu i poraza od Finske