Caja Laboral prokockala finale

Midhat Šljivak

Košarkaši Reala iz Madrida savladali su večeras u Vitoriji Caju Laboral rezultatom 76:66, te su izjednačili rezultat na 2:2 u polufinalnoj seriji.


Oba tima su odlično ušla u susret. Do rezultata 10:9 za Caju utakmica je bila u egalu, da bi potom izabranici Duška Ivanovića zaigrali nešto bolje. Macej Lampe je igrao zaista sjajno, te je vodio Caju do pet poena razlike nakon prvih deset minuta 26:21.

Tim iz Vitorije je odlično krenuo u drugu četvrtinu, i imali su u jednom trenutku i d vet poena prednosti 35:26, no Real je ipak do poluvremena uspio smanjiti prednost na minus tri 38:33.

Drugo poluvrijeme Caja je započela serijom od 8:0 i tu su stali. Real je predvođen Sergiom Rodriguezom i Novicom Veličkovićem koji su pogađali iz svih pozicija napravili veliku prednost u trećem periodu 22:14, te su sa 55:52 ušli u završnih deset minuta.

Nastavio je Real pogađati i u posljednjoj četvrtini i veoma brzo su stekli deset poena prednosti, no nisu na tome stali, već su nastavili pogađati i dalje, pa su došli sasvim zasluženo do pobjede.

Novica Veličković je sjajnu utakmicu završio sa 22 poena, Sergio Rodriguez  je dodao 15.

Macej Lampe je kod Caje ubacio 18 poena, dok je Mirza Teletović ubacio 12 poena uz veoma loš šut iz igre.

Promo

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.