Da je odlična u igri parova Mervana Jugić-Salkić pokazala je na WTA turniru u Luxemburgu koji se igra za nagradni fond od 225.000 dolara.
Nakon što je eliminisana u singlu, u zadnjem kolu kvalifikacija za ulazak u glavni turnir, Mervana i Francuskinja Aurelie Vedy u 1. kolu dubla nadigrale su skandinavsku kombinaciju - Sofia Arvidsson (Šve)/Emma Laine (Fin) sa 2:0 u setovima (6:3, 7:5).
Naša igračica i Francuskinja imale su meč loptu pri rezultatu 6:3 i 5:4, ali su iskoristile sljedeću kod 6:5 i 40:0.
Mervana Jugić-Salkić i Aurelie Vedy u 2. kolu igraće protiv pobjednika Iveta Benešova (Češ)/Shuai Peng (Kin) - Eva Birnerova (Češ)/Tatjana Malek (Nje).
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Stigli smo do osmine finala
Poznat poredak na Eurobasketu: Bh. košarkaši ostvarili drugi najbolji plasman u historiji
Nakon poraza od Italije u 3. kolu
Dobre stare kalkulacije: Jasno je šta Bosni i Hercegovini treba za prolaz u drugi krug Eurobasketa!
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići