12. kolo Premier lige Rusije

Lebedenko Tereku donio tri boda protiv Amkara

Ekipa Tereka slavila je na današnjem gostovanju kod Amkara iz Perma sa minimalnih 0:1.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez značajnijih prilika te se na pauzu otišlo sa početnim rezultatom, 0:0.

U nastavku susreta obje ekipe su igrale nešto otvorenije budući da su i jedni i drugi bili svjesni da im bod ne donosi mnogo. U takvoj situaciju bolje su se snašli gosti koji su poveli u 66. minuti golom Lebedenka.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo, te je Terek osvojio nova tri boda, sa kojim se trenutno nalaze na drugom mjestu na tabeli.