Naš teniser godinu završava među 300 najboljih

Bašić u Yokohami poražen u finalu

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić koji igra u sjajnoj formi nije uspio osvojiti prvu ATP titulu u karijeri.

Podsjetimo, Bašić je u jučerašnjem duelu savladao 122. tenisera svijeta, Yuichija Sugitu te je ušao u finale.

U finalu ATP Challenger turnira u Yokohami, vrijednog 50 hiljada dolara, Bašić je poražen od četvrtog nosioca, Italijana Mattea Viole sa 7:6, (7/3), 6:3.

Plasmanom u finale Bašić je osvojio 48 bodova koji će mu donijeti značajan napredak na ATP listi od oko 70 mjesta, pa će ovu godinu završiti među 300 najbolji tenisera svijeta.