Institut za nogometnu povijest i statistiku (IFFHS), sa sjedištem u njemačkom Koelnu, nastvlja sa ažuriranjem liste najboljih klubova na svijetu.
Na listi najboljih klubova u periodu od 1. decembra 2011. godine do 30. novembra 2012. godine našao se i jedan bosanskohercegovački klub, a toje FK Sarajevo.
Bordo klub je na 407. poziciji sa 62,2 boda, koliko imaju i Africain Tunis, odnosno Unisport de Bafang.
Ubjedljivo vodeća je Barcelona sa 345 bodova, dok Atletico Madrid ima 298 bodova. Na trećoj poziciji je argentinski Boca Juniors sa 284 boda, Chelsea ima 263, Bayern 260.
Najbolje rangirani klub iz regiona je zagrebački Dinamo, koji ima 139,5 bodova i zajedno sa kijevskim Dinamom na diobi je 78. mjesta.
IFFHS lista najboljih klubova na svijetu od 1. decembra 2011. do 30. novembra 2012:
1. (1.) FC Barcelona 345
2. (2.) Atletico Madrid 298
3. (4.) Boca Juniors 284
4. (6.) Chelsea 263
5. (7.) Bayern (7.) 260
6. (3.) Universidad de Chile 259
7. (5.) Real Madrid 257
8. (8.) Corinthians 240
9. (9.) Athletic 226
10. (20.) Lyon 224
...
407. (384.) Sarajevo 62,5
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Skromni dečko šuti i radi
"Emirov mali" ispisao historiju Barcelone - S Balkana je lansirano još jedno sportsko čudo!
Ne računaju na njega
Crvena zvezda pokazala izlazna vrata 'najvećoj prevari' - Koferi su mu već spremni
Bh. sudija na udaru Francuza
Irfan Peljto na nezapamćenom udaru, poznata lica bez dileme: "Ovo što je uradio je sramota"
Upisali ubjedlji poraz
Srbija "razbijena" na otvaranju Svjetskog prvenstva i to od autsajdera!
Nakon poraza od Austrije