Dočekali smo i to… Ema Burgić (16), mlada Lukavčanka, plasirala se u finale Challengera u Španiji koji se za nagradni fond od 10.000 dolara igra na zemljanoj podlozi, u gradiću Vallduxo.
Burgićeva je ostvarila uspjeh karijere jer je izborila svoje prvo seniorsko finale, a bila joj je ovo šesta uzastopna pobjeda na turniru, na kojem je morala krenuti od prvog kola kvalifikacija.
Burgićeva je borbu za naslov osigurala nakon polufinalne pobjede nad 6. nositeljicom Elitsom Kostovom iz Bugarske, čiji je najbolji ranking 403. mjesto. Iako je izgubila prvi set sa 6:7, u naredna dva je naša igračica pokazala da je “gospodarica” na terenu (6:1, 6:0).
Protivnica u finalu biće joj domaća predstavnica 18-godišnja Leticia Costas-Moreira, koja je trenutno 604. igračica svijeta, a ove godine je već bila i 576. Sada je već sigurno da će Ema na najnovijoj WTA listi napredovati za oko 130 mjesta.
Promo
Turniri u Bijeljini i Šamcu privukli brojnu publiku
Vikend u znaku futsala i basketa uz podršku Mozzarta
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nude ga na sve strane, ali...
Ovo je krah karijere - Dominik Livaković dopušta nezapamćena poniženja, danas stiglo još jedno
Trener izgubio živce
Scene sramote večeras dolaze iz Srbije - Pogledajte trenutak potpunog haosa
Uzeli su ozbiljan novac, ali...
Raspao se jedan od najboljih timova današnjice: Otišli trener, najveće zvijezde, na terenu bruka!
Ruši se rekord Andrije Maksimovića