Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić, odigrao je veoma značajnu ulogu u opstanku ekipe Zadra u ABA ligi. Naš 18-godišnji centar je odigrao sjajnu partiju, te je sa 14 poena i fantastičnom igrom u odbrani protiv Splita, uz Amerikanca Romea Travisa najzaslužniji za pobjedu i opstanak Zadrana.
Nurkić je izrazio veliko zadovoljstvo pobjedom nad Splitom, te je istakao kako mu je čast nositi dres Zadra.
"Čast mi je igrati za Zadar. Ovo mjesto je posebno i zaslužuje igrati u ABA ligi. Takva tradicija i publika koja nikad ne napušta svoj klub. Svaka im čast! 6000 ljudi u utakmici za opstanak, mislim da nema potrebe ništa više reći. Za ovaj klub možeš samo igrati srcem jer je atmosfera nevjerovatna. Kad te navijači ponesu teško možeš stati", rekao je Nurkić.
Naš košarkaš je istakao i kako se Zadrani ne boje nikog pred start prvenstva u Hrvatskoj.
"Mislim da je prerano govoriti o tome. Biće iznenađenja sigurno. Idemo utakmicu po utakmicu pa dokle stignemo. Ne bojimo se nikog. Pobjeđivali smo ih sve", dodao je naš centar.
Nurkić je prošle godine nosio dres juniorske reprezentacije, koja je osvojila Evropsko prvenstvo B divizije, te je u nekoliko utakmica dobio šansu i u A reprezentaciji. Međutim, postoji mogućnost da narednog ljeta ne bude u reprezentaciji.
"Ja dres reprezentacije gledam kao svetniju. Međutim, ove sezone moji suigrači u reprezentaciji imaju super sezone i mislim da oni imaju prednost u odnosu na mene. Razgovaraću sa selektorom i ako mogu pomoći, tu sam za BiH uvijek. Ali, ipak mislim da ovo ljeto neću biti tu", zaključio je Nurkić.
Promo
Takmičenje obilježili sjajni potezi pod koševima i velika posjećenost
Uz zlatnu asistenciju Mozzarta: Završen 3x3 basket turnir Vitez
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Iznenađujuća, ali razumljiva odluka
Za nemirnu nedjelju u Srbiji pobrinuo se Đoković, razočarao je milione: "Izvinite, ali ja..."
Orlići demolirali protivnika
Ne, semafor nije u kvaru - Nestvaran rezultat sa meča Srbija - Slovenija
Poznato lice na ulicama glavnog grada Srbije
Kada je on viđen u Beogradu od tog trenutka više niko ne spominje Arnautovića - On je Zvezdin san!
Navijačka grupa se zove Torcida