Minhenski Bayern je na pragu velikog uspjeha u ovoj sezoni. Prvenstvo je već osvojeno, a još samo 90 minuta u duelu protiv Borussije Dortmund ih dijeli od naslova prvaka Evrope. U junu će također imati priliku da osvoje i njemački Kup.
Za veliku pohvalu je uz uspjehe ovog kluba i odnos prema navijačima.
Naime, sezonska karta za utakmice Bayerna košta samo 104 funte što je zaista mizerno kada se uporedi sa cijenama ulaznica u Premier ligi.
Najskuplje sezonske ulaznice na Otoku ima Arsenal, a cijena iznosi 985 funti. Wigan nudi najjeftinije sezonske ulaznice u Premier ligi, ali i one sa cijenom od 255 funti daleko nadmašuju Bayern.
"Mogli bismo naplaćivati više od 104 funti. Recimo da naplaćujemo 300 funti. Na kraju bi završili sa dva miliona više, ali šta su nama ta dva miliona? Kod transfera se o takvoj cifri raspravlja pet minuta. Ipak, razlika između 104 funte i 300 funti je ogromna za navijača", rekao je Hoeness te je dodao na kraju:
"Mi o navijačima ne razmišljamo kao o kravama koje treba izmusti. Fudbal mora biti za sve. To je najveća razlika između nas i Engleske".
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ostoja Mijailović je sve rekao
Muk za navijače Partizana: Grobari su večeras shvatili ko je i šta je Aleksandar Vučić
Loša vijest iz Njemačke za selektora Srbije
Piksijev miljenik odigrao samo minut ove sezone: "On ne smije biti na spisku Srbije"
Kakvu priču piše treći sarajevski klub
Čudu sa Ilidže u leđa gledaju velikani bh. fudbala
Umjesto Husrefa Musemića