Vodeći sastav češkog prvenstva, Viktoria Plzen, savladao je dosta teško Češke Budojevice u 26. kolu.
Plzen je pogocima Vladimira Daride već nakon 25 minuta igre imao sigurnih 2:0, no gosti se u nastavku uspijevaju vratiti. Prvo je Zdenk Linhat smanjio na 2:1 u 51. minuti, da bi u 60. minuti Ivo Taborski poravnao rezultat na 2:2.
Pet minuta prije kraja, Plzenu pobjedu donosi Radim Režnik i Viktoria je sada pet bodova u prednosti u odnosu na Spartu, koja tek treba da odigra svoju utakmicu ovog kola.
Jihlava i Dukla Prag su odigrali 1:1. Karol Karlik pogađa za vodstvo domaćih u 31. minuti, a isti igrač u 85. dobiva crveni karton, a dvije mminute kasnije Tomaš Borek pogađa za 1:1, što je bio i konačan rezultat.
Češka liga, 26. kolo:
Jihlava - Dukla Prag 1:1 (Karlik 31/ Borek 87)
Plzen - Češke Budejovice 3:2 (Darida 10, 24, Reznik 85/ Linhart 51, Taborsky 60)
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva
Adis Bećiragić u svoj klub doveo reprezentativca Bosne i Hercegovine! · Zvanično
Sport i politika ne treba da idu ruku pod ruku, ali u Srbiji to je svakodnevnica
Opći haos nastao u Srbiji zbog promjene stadiona za utakmicu sa Albanijom: "Za sve je kriv Vučić..."
Nemile scene nakon završetka meča
Vinčić svirao kraj, a onda su Donnarumma i Gattuso izgubili živce zbog bezobrazluka Izraelaca
Smatraju da im je on sve "izbaksuzirao"