Rijeka i Dinamo ubjedljivi na startu HNL-a

Nova fudbalska sezona u Hrvatskoj je započela večeras, a pobjede u prvom kolu su upisale ekipe Rijeke i Dinama.

Rijeka je na Kantridi dočekala ekipu Istre, a domaći tim je slavio ubjedljivu pobjedu od 3:0.

Poveli su u 15. minuti susreta preko Tomečaka, da bi Benko u 39. minuti povećao na 2:0, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.  Konačan rezultat od 3:0 postavio je Leon Banko svojim drugim golom u 67. minuti susreta.

Dinamo je u odbranu titule krenuo pobjedom od 3:1 nad Osijekom u Maksimiru.

Modri su u 12. minuti preko El Soudanija došli do vodstva od 1:0, da bo Duje Čop sa penala u 19. minuti povisio na 2:0. Isti igrač je u 53. minuti postavio konačnih 3:0.