HNL

Hajduk preko Lokomotive do drugog mjesta, Vršajević asistent

Fudbaleri Hajduka savladali su večeras kao gosti ekipu Lokomotive u Zagrebu rezultatom 3:1 u susretu sedmog kola HNL-a.

Izabranici Igora Tudora odigrali su jako dobru utakmicu i na kraju su zasluženo slavili pobjedu. Do vodstva su stigli u 24. minuti preko Andrijaševića, da bi u posljednjoj minuti prvog poluvremena Maglica povećao prednost Splićana na 2:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je postignut još po jedan gol na obje strane. Mišić je u 58. minuti smanjio prednost Hajduka na 2:1, ali je samo 10 minuta kasnije Andrijašević svojim drugim golom postavio konačan rezultat susreta od 3:1.

Kod trećeg gola splitkog tima asistent je bio bh. reprezentativac Avdija Vršajević.