Rukometna selekcija Bosne i Hercegovine pretrpila je i drugi poraz na turniru "Lauritz Knudsen" koji se igra u Danskoj. Bolji od bh. rukometaša u drugom susretu bili su Rumuni koji su slavili sa 36:31 (18:13).
Prvo poluvrijeme, tačnije prvih dvadesetak minuta susreta, izabranici selektora Halida Demirovića odigrali su odlično, ali je u posljednjih deset minuta prvog dijela igre došlo do pada u igri što su Rumuni znali kazniti, te na odmor otići sa pet golova prednosti (18:13).
Bh. rukometaši su u nastavku pokušali dostići minus od pet golova sa poluvremena, ali za to jednostavno nije bilo snage. Rumuni su se pokazali kao fizički spremnija i uigranija selekcija, te su uspjeli susret privesti kraju zadržavši plus pet golova prednosti.
Reprezentacija BiH sutra će u 13,50 sati odigrati posljednju, treću utakmicu na turniru u Danskoj u kojoj će snage odmjeriti sa selekcijom Islanda, finalistom Olimpijskih igara u Pekingu 2008.
Rumunija - BiH 36:31 (18:13)
RUMUNIJA: Stanescu, Timofte1, Buricea 4, Nicolae 4, Petrea 1, Stavrositu 2, Toma, Ghionea 9, Popescu, Piriianu 3, Jurca 2, Irimescu 5, Rohzneauno 1, Iacob 4, Birza, Cozma.
BIH: Šabanović, Grahovac, Blažević, Martinović, Veselinov, Obradović 4, Harmandić 1, Hajdarević, Divković 3, Stojanović 5, Terzić 8, Toromanović 6, Halilbegović, Buljugija, Velić 4.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Spustio se nekoliko rangova niže
Nekada je bio ljubimac navijača FK Sarajevo: Dušan Hodžić predstavljen u novom klubu
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
Ne stišava se bura u Srbiji
Đurović žestoko isprozivao Pešića, a onda poslao poruku i Dončiću: "Ako ti je otac Srbin, onda..."
Na društvenim mrežama
Oglasio se Avdić, baš kao svojevremeno Baždar!
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva