Nakon što je u 6. kolu u posljednjim trenucima domaće utakmice Stuttgarta protiv Freiburga propustio realizovati jedanaesterac za pobjedu svoga tima, već ovoga vikenda na gostovanju kod Eintrachta iz Braunschweiga bh. reprezentativac Vedad Ibišević vratio se golgeterskim navikama.
Forma reprezentativnog napadača zasigurno raduje i selektora Sušića, ali i trenera popularnih Švaba Thomasa Schneidera.
“Naravno das mo zadovoljni. Nije bilo jednostavno, pogotovo u prvom poluvremenu. Znali smo da ovdje moramo parirati borbenošću i da nam ništa neće biti poklonjeno. Tako smo i nastupili i na kraju zasluženo pobijedili”, kazao je strijelac vodećeg gola za Stuttgart, oko kojeg se vodilo dosta polemike po završetku susreta.
Ibišević se prilikom postizanja gola poslužio rukama kako bi sebi napravio prostora odgurnuvši upravo reprezentativnog kolu Ermina Bičakčića, a o pomenutoj situaciji po zavšetku susreta samo je kratko kazao:
“Sudija to nije vidio i takvih odluka uvijek ima iznova”.
Ibišević nakon sedam kola Bundeslige dijeli mjesto najboljeg strijelca sa Hoffenheimovim Modestom, Borussijinim Lewandowskim i Mainzovim Mullerom sa po šest postignutih pogodaka.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Dvostruki strijelac večeras
Edin Džeko nakon velike pobjede protiv San Marina: "Mladi smo, ne možemo se istrošiti tako lako!"
Press konferencija Barcelone
Flick više nije mogao izdržati, zbog Yamala je bio iskren: "Tužan sam, ne znam šta drugo reći"
Vjeruje da je taj detalj odveo meč u nekom drugom smjeru
Hrvati će biti bijesni kada vide šta je nakon utakmice izjavio Stevan Jovetić: "Bolji su, ali..."
Detalj koji je čini se odlučio sve
Srbi su izgubili protiv Finske zbog onoga što se desilo na poluvremenu meča u Rigi
Na Marakani milioni, ali...