Kiks bogatih gostiju

Monacu samo bod kod Sochauxa, igrao i Prcić

Edmir Škorić

Sochaux je jedna od najslabijih ekipa francuskog šampionata u prvih 10 kola, no dovoljno dobra da uzme bod Monacu.

Bogati klub iz Monte Carla gostovao je u Sochauxu i vodio 2:0 nakon nešto više od 10 minuta igre.

Yannick Ferreira Carrasco je bio dvostruki strijelac. Prvo je u petoj minuti iskoristio asistenciju Jamesa Rodrigueza, da bi u 10. minuti iskoristio veliku grešku jednog domaćeg igrača i bez problema matirao Simona Pouplina.

Do 57. minute Monaco je imao sigurno vodstvo i bio na pragu pobjede s kojom bi se izjednačio bodovno s PSG-om, no domaćin se nije predao.

U već pomenutoj 57. minuti Cedric Bakambu zabija za 1:2 glavom poslije ubačaja iz kornera, da bi u 69. minuti Joseph Lopy pogodio za izjednačenje i "bod kao kuću" domaćeg sastava. Za Sochaux je posljednjih 20-ak minuta odigrao i mladi bh. reprezentativac Sanjin Prcić.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

PSG će tako ostati usamljen na vrhu sa 24 boda, dok Monaco ima dva manje. Sochaux više nije posljednjeplasirani. Sada je sa šest bodova na 19. poziciji, a bod maje ima Valenciennes. 

Ligue 1, 10. kolo:
Sochaux - Monaco 2:2 (Bakambu 57, Lopy 69/ Ferreira 5, 11)

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.