Celtic, aktuelni šampion Škotske u okviru 13. kola tamošnjeg prvenstva slavio je uvrjedljivu pobjedu od 1:4 u gostima kod Ross Countyja, a u sastavu popularnih Kelta nije bilo mladog bh. reprezentativca Bahrudina Atajića.
Veliko iznenađenje u ovome kolu priredio je fenjeraš Hearts koji je sa 1:3 savladao Aberdeen u gostima, dok je Dundee United sa 0:4 trijumfovao kao gost kod Motherwella.
Inverness je upisao osmu ovosezonsku pobjedu, a sa 0:2 drugoplasirani sastav škotske Premier lige slavio je na gostovanju kod Hiberniana. Fudbaleri St. Mirrena rezultatom 0:3 bili su bolji od svog današnjeg domaćina, ekipe Particka.
Čast domaćina u 13. kolu odbranio je sastav St. Johnstonea, koji je sa 3:1 bio bolji od Kilmarnocka. Nekadašnji reprezentativac BiH Sanel Jahić pobjedu svog tima odgledao je sa klupe.
Škotska Premier liga, 13. kolo:
Ross County – Celtic 1:4
Aberdeen – Hearts 1:3
Hibernian – Inverness 0:2
Motherwell - Dundee Utd 0:4
Partick - St. Mirren 0:3
St. Johnstone – Kilmarnock 3:1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Gerard Deulofeu je gotovo tri godine van terena
Uništena je karijera velike zvijezde, ne može više napraviti ni korak: "Molim se za čudo"
Ogroman broj skauta na utakmici
Partizan će zaraditi nestvarne cifre, velikani dolaze po djecu iz Humske i ruše se svi rekordi
Legendi je 'rok istekao'
Sa njim je u dresu Crvene zvezde nakon ovog gotovo: "On više ne smije odigrati ni minut"
Žele poziv za 25-godišnjaka
Srbija bruji o čudu od napadača - "Piksi, ostavi se tog viskija i gledaj šta momak radi"
Ceremonija održana jučer u Parizu