Dobra partija mladih bh. rukometaša, ali...
Na korak do senzacije: Danci se provukli kroz iglene uši
Kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati na Evropsko prvenstvo. Naime, i pored dosta dobre igre, izabranici Jasmina Mrkonje pretrpjeli su poraz u odlučujućem duelu s Danskom (32:29).
Danci su bolje otvorili susret i poveli su sa 2:0, a nakon šest minuta na semaforu je stajalo 6:3 za Dansku.
Međutim, naši mladi rukometaši dolaze do svoje igre i serijom od 3:0 stižu do izjednačenja. U 17. minuti rezultat je glasio 10:10, da bi se do kraja prvog poluvremena igralo gol za gol, a na odmor su Danci otišli s golom viška (17:16).
U drugi dio Danci ulaze serijom 3:0 i odlaze na 20:16. Ali, izabranici Jasmina Mrkonje uzvraćaju serijom 5:0 i u 37. minuti po prvi put dolaze u vodstvo (21:20).
Sredinom drugog poluvremena naši mladi rukometaši su imali prednost od 24:23, ali Danci u narednih par minuta prave 4:0 i prelamaju utakmicu u svoju korist.
Do kraja susreta izabranici Jasmina Mrkonje su pokušavali stići prednost Danaca, ali nisu uspjeli. Sve u svemu, kvalifikacije su pokazale da ne trebamo strahovati za budućnost, te da u ovoj generaciji ima nekoliko odličnih rukometaša koji će za par godina kucati na vrata A selekcije.
Inače, u današnjem porazu od Danske u našim redovima su najefikasniji bili Matej Hrstić sa osam pogodaka iz 22 pokušaja, te Vladan Lončar sa šest pogodaka iz 11 pokušaja.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
Crvena zvezda još ne odustaje
Mitar Mrkela je večeras zatresao Beograd, nemoguće se upravo dešava: "Ponuda je tu"
Košrkaš je javno prozvao Srbiju