Košarkaši Cedevite savladali su večeras u Draženovom domu ekipu Cibone s uvjerljivih 91:72.
Repriza finala ABA lige ovog puta je donijea mnogo bolju igru Cedevite, koja je na kraju zasluženo slavila uvjerljivu pobjedu za prvo mjesto na tabeli.
Već nakon prve dionice bilo je jasno kako će Cedevita voditi glavnu riječ u večerašnjem duelu. Cedevita je prvu četvrtinu dobila 26:17, a problemi za Cibonu su se nastavili i u ostatku prvog poluvremena.
Bez većih problema je Cedevita stvorila dvocifrenu prednost, a na poluvrijeme su otišli s 14 poena prednosti, 46:32.
Održavala je Cedevita prednost u nastavku. Domaći košarkaši nisu mogli zaustaviti Sutona i Smitha, pa je nakon 30 minuta igre bilo plus 16, 68:52. Iako je Cibona uspjela da u nekoliko navrata smanji zaostatak, Cedevita je lagano privela meč kraju, te su došli do zaslužene pobjede.
Jusf Nurkić se večeras vratio na parket, te je ubacio osam poena, uz pet skokova i tri blokade. Goran Suton je ubacio 19 poena, Nolan Smith je dodao 18, dok je kod Cibone Dario Šarić ubacio 18 poena.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva
Adis Bećiragić u svoj klub doveo reprezentativca Bosne i Hercegovine! · Zvanično
Nije mu se dopalo
Erling Haaland žestoko prozvao klub zbog raskida ugovora!
Nije bilo nimalo ugodno
Otkrivena tajna iz svlačionice Orlova - Ovo je glavni razlog blamaže Srbije na Eurobasketu?
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije