Iskusni Meksikanac, 40-godišnji Juan Manuel Marquez uzeo je sinoć u Los Angelesu upražnjeni naslov Interkontinentalnog prvaka u velteru, verzija WBO.
U odličnom okršaju Marquez je jednoglasnom odlukom sudija pobjedio Mikea Alvarada. U osmoj rundi Marquez je rušio Alvarada, ovaj je uzvratio u devetoj, ali su ipak sudije bile bez dvoumljenja na starni Meksikanca. Robert Byrd 119-108, Max DeLuca i Julie Lederman su se odlučili za identičnih 117-109.
Za Marqueza je ovo 56 pobjeda u karijeri i prva borba nakon poraza od Timothya Bradleya prošle godine.
Nakon ove pobjede ponovo se počelo pričati o eventualnom okršaju Marqueza i Pacquiaoa po peti put. Posljednji put smo ih gledali u ringu 2012. godine, Marquez je slavio nokautom u šestoj rundi.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Na društvenim mrežama
Oglasio se Avdić, baš kao svojevremeno Baždar!
Zakopane ratne sjekire?
Anel Ahmedhodžić se vraća u reprezentaciju BiH?
Opet ih je naljutio
Albanci ne dolaze u Beograd zbog Vučića, u Srbiji lude: "Diktator..."
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
Smatraju da im je on sve "izbaksuzirao"
Srbi su našli krivca za poraz na Eurobasketu, region "cirkuza" sa izjavom Aleksandra Vučića
19-godišnjak pred sjajnim potpisom