Aktuelni prvak Španije madridski Atletico u narednu sezonu će ući sa znatno izmijenjenim timom.
Tim je pretrpio posebne promjene u vrhu napada. Ekipu s Vicente Calderona su napustili Diego Costa, koji je otišao u Chelsea, David Villa je pojačao New York City, a Adrian Lopez ekipu Porta.
Atletico je angažovao hrvatskog napadača iz Bayerna Marija Mandžukića, a još jedan sjajan napadač bi mogao stići na Vicente Calderon.
Radi se o napadaču Benfice Rodrigu (23), koji je nastupao za omladinske reprezentacije Španije, iako je rođen u Brazilu.
Ovaj sjajni napadač je prošao omladinsku školu madridskog Reala, gdje nije dobio pravu priliku, ali je zablistao u dresu Benfice i sada je jedan od najtraženijih evropskih igrača.
Benfica za usluge 23-godišnjeg napadača zahtjeva 45 miliona eura, što međutim ne predstavlja problem Jorgandžijama koji imaju odličnu saradnju s prvakom Portugala, te bi Rodrigo od naredne sezone mogao nositi dres prvaka Španije.
Promo
Oprema stigla u FK Posavina Miloševac i ŽVRK Sarajevo
Novi dresovi iz Mozzarta za nove šampion(k)e u Modriči i Sarajevu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Novi poraz 'Psihopate'
Vaso Bakočević došao u Zagreb, uzeo lovu i otišao kući uz nevjericu na licima ljudi
Ni on nije mogao zadržati emocije
Region bruji o reakciji hrvatskog komentatora na pobjedu Bosne i Hercegovine: "Nikakvih, ali..."
Nije bilo nimalo ugodno
Otkrivena tajna iz svlačionice Orlova - Ovo je glavni razlog blamaže Srbije na Eurobasketu?
Evo o čemu je riječ