Vlade Divac, proslavljeni košarkaš, postao je novi predsjednik Olimpijskog komiteta Srbije. Ovo je epilog rezultata izborne sjednice Skupštine Olimpijskog komiteta koja je održana u Beogradu, u hotelu “Zitra”.
Za novog prvog čovjeka OK Srbije kandidovali su se Divac i Ivan Ćurković. No, neposredno prije početka javnog glasanja, što je bila propozicija koju je usvojila većina delegata, Ćurković se povukao pa jedini kandidat ostao Divac koji je zatim i izabran za novog predsjednika OKS.
“Verujem da ishod zavisi od toga da li će glasanje biti javno ili tajno. Ukoliko bude javno, siguran sam da ću pobediti”, naglasio je Divac prije Ćurkovićeve odluke da se povuče.
Nije poznato zbog čega je dosadašnji predsjednik OKS odlučio da napusti Skupštinu, ali je prije polaskla čestitao Divcu na izboru.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije bilo nimalo ugodno
Otkrivena tajna iz svlačionice Orlova - Ovo je glavni razlog blamaže Srbije na Eurobasketu?
Želju mu nije mogao ispuniti
Kramarić razočarao amatera sa Farskih Ostrva, imao jedno pitanje za Hrvata, odgovor je bio kratak
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva
Adis Bećiragić u svoj klub doveo reprezentativca Bosne i Hercegovine! · Zvanično
Spustio se nekoliko rangova niže