Svi detalji Di Marijinog transfera u United
Nova Unitedova "sedmica" već srušila rekord u Engleskoj
Di Maria će definitivno sljedeće sedmice potpisati ugovor sa novim klubom Manchester Unitedom, nakon što je dugo trajala saga oko njegovog odlaska iz Madrida.
Taj će transfer biti rekordan kada je u pitanju engleski Premiership. United će Realu platiti 55 miliona funti odštete, odnosno 70 miliona eura što će važiti za najveću odštetu koju je neki engleski klub ikada platio za jednog igrača. Do sada je rekord držao Chelsea, koji je Torresa 2011. godine platio 58 miliona eura. Ukupna vrijednost transfera Di Marije u Manchester United iznosit će čak 125 miliona eura.
Di Maria će zarađivati 225 hiljada eura sedmično i bit će jedan od najplaćenijih igrača cijele lige, a ono što je još interesantno jeste broj koji će sjajni Argentinac nositi na leđima u narednih pet sezona. Naime, Di Mariji će pripasti čuvena Unitedova "sedmica", koju su nekada nosili Best, Robson, Cantona a u novije vrijeme Beckham i Cristiano Ronaldo.
Sama činjenica da je Di Mariji dodijeljen taj broj govori dovoljno o Unitedovim očekivanjima od Argentinca. PSG je također bio jako blizu dovođenju ovog fudbalera, koji se na kraju odlučio za dolazak u United. Navodno je veliku ulogu u ovom transferu odigrao Cristiano Ronaldo, koji je kod Di Marije lobirao da prije PSG-a odabere klub sa neuporedivo većom tradicijom i imenom.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Pripremna utakmica za obje ekipe
Velež u četvrtak igra prijateljsku utakmicu protiv FK Novi Pazar
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Košrkaš je javno prozvao Srbiju
Vučić opravdano strahuje! Simanić nikad neće zaboraviti šta mu je uradio Đoković: "Jutros mi je..."
Nakon ispadanja u drugu ligu