Utrkom u Pekingu startala je dugo najavljivana prva sezona Formule E. Riječ je o utrci ekološki osviještenih bolida, koji snagu crpe isključivo iz električnih motora, pogonjenih ultra moćnim baterijama.
Prva utrka je vožena ulicima Pekinga a završena je opasnim sudarom i pobjedom Brazilca Lucasa di Grasija vozača ekipe Audi sport. Brazilac je iskoristio svoju priliku koja mu se ukazala nakon stravičnog sudara u posljednjem krugu utrke.
Do nesreće je došlo kada je Nick Heidfeld krenuo u napad na Nicolasa Prosta koji je udario nekadašnjeg F1 vozača. Heidfeld je izgubio kontrolu nad bolidom, naletio je na rubnik koji ga je lansirao u zrak poput rakete, pa je njegov okrenuti bolid završio u zaštitnoj ogradi. Srećom, Nick je prošao bez povreda.
" Samo da vam javim, sve je u redu. Dobro sam. Fizički. Ali, trebao sam osvojiti prvo mjesto. Sad nemam ništa " napisao je na twitteru Heidfeld.
Pored Lucasa di Grassija, na postolju na kraju prve utrke su se našli Francuz Franck Montagny i Britanac Sam Bird. Na startu smo imali deset ekipa i nekolicinu vozača koji su na određeni način imali iskustva u Formuli 1. Od iskusnije ekipe, tu su Jarno Trulli, Takuma Sato, Nick Heidfeld, Sebastien Buemi,
Pobjedniku je pripalo 25 bodova, jedan bod Danielu Abtu koji je bio deseti. U kalendaru je za sada sigurnih devet utrka, naredna se vozi u Maleziji 22.novembra. Do kraja godine vozit će se još u Urugvaju, dok je posljednja u kalendaru najavljena za 27.juni u Londonu.
Promo
Adrenalinski spektakl privukao brojne učesnike i publiku, trčao i gradonačelnik
Bihać - grad adrenalina i izazova: Mozzart podržao prvu OCR SpectRun trku
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije baš previše dobro
Samo tri dana nakon utakmice sa Austrijom iz Njemačke stižu jako loše vijesti za Barbareza!
Press konferencija Hrvatske
Dalić zbog njih godinama trpio kritike, a večeras je dočekao najslađu osvetu: "Meni je to svetinja"
Nemile scene nakon završetka meča
Vinčić svirao kraj, a onda su Donnarumma i Gattuso izgubili živce zbog bezobrazluka Izraelaca
Nakon debakla na Eurobasketu i poraza od Finske
Srbija je u totalnom šoku, ali ove riječi će tek da odzvanjaju: Pešićeva žrtva nije mogla da šuti
Ne računaju na njega