Prvak Bosne i Hercegovine, ekipa Igokee, porazom je krenula u novu ABA sezone. Igosi su u prvom kolu gostovali kod Zadra, a na kraju su poraženi rezultatom 68:61.
Nakon izjednačenog uvoda u utakmicu Zadar se uspio prvi odvojiti u ovom susretu. Nakon prve četvrtine imali su četiri poena prednosti (17:13), a domaći tim je vodio sve do finiša poluvremena kada poenima Jeremića Igokea dolazi do vodstva.
Na poluvrijeme se međutim otišlo neriješenim rezultatom (29:29), no u nastavku je Zadar uspio da prelomi meč u svoju korist. Sobin i Florence su igrali sjajno u trećoj dionici, te se u posljednjih 10 minuta ušlo sa 12 poena prednosti u korist Zadrana 53:41.
Održao je Zadar prednost do kraja susreta te su došli do pobjede na otvaranju nove sezone.
James Florence je ubacio 22 poena u pobjedničkom timu, Josip Sobin je dodao 16, dok je Nikola Dragović na drugoj strani ubacio 12 poena.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Izjave nakon meča na Tušnju
Sloboda je slavila, ali suze Igora Jankovića nakon utakmice govore više od riječi
Ne želi igrati za Orlove
'Zvijer' od igrača rođena je u Beogradu, ali za Srbiju ne želi ni da čuje: "Ma, nema šanse"
Portugalac radi pogrešne poteze