Druga liga Sjever, 10. kolo:

Težak poraz Mladosti u Simin Hanu

Derbi susret 10. kola Druge lige FBiH grupa Sjever odigran je u Simin Hanu, gdje je domaća Sloga savladala vodeći tim prvenstva Mladost iz Malešića s uvjerljivih 3:0.

Dominirala je Sloga u ovom susretu i na kraju je sasvim zasluženo stigla do nove pobjede.

Selver Ahmetović je u 28. minuti donio prednost domaćem timu, da bi na poluvrijeme Sloga otišla s dva gola prednosti, a za 2:0 je pogodio Amel Fejzić u 43. minuti.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Nedžad Majdančić pogotkom s penala u 64. minuti susreta.

Sloga iz Tojšića se, današnjoj pobjedom nad Dizdarušom (4:3), izjednačila na vrhu tabele s ekipom Mladosti.

Gosti su golom Zanedelija poveli s 1:0 u 10. minuti, da bi potom Maid Šmigalović poravnao na 1:1 šest minuta kasnije.

Vahid Zulfić je u 53. minuti postigao gol za vodstvo Sloge od 2:1, ali su gosti preko Alena Guše stigli do preokreta i vodstva od 3:2.

Međutim, creni karton Nermina Musića u 73. minuti je promijenio situaciju na terenu. Alagić je u 74. minuti izjednačio na 3:3, da bi rezervista Alen Čehajić u 86. minuti pogodio za pobjedu Sloge od 4:3.

Slaven je zahvaljujući Ameru Majdančiću savladao Bosnu iz Kalesije s 3:0. Majdančić je golove postigao u 7. i 47. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Planić u 88. minuti.

Osam golova viđeno je u Mramoru, gdje je istoimeni domaćin savladao Bosnu  iz Mionice s 5:3.

Kasumović je otvorio seriju golova domaćeg tima nakon 20-ak minuta, da bi zatim redom pogađali Musić, Gušić, Džanić i Mehmedović. Za goste je Semir Milkić postigao hat-trick.

Prva liga, 10. kolo:

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Sjever:

Slaven - Bosna (K) 3:0 (Majdančić 7', 47', Planić 88')
Mramor - Bosna (M) 5:3 (Kasumović 1', Musić 8 ', Gušić 28', Džanić 41' Mehmedović 43' / Milkić 31', 35', 85') Odžak - Radnik 2:0 (Žerić 36', Babić 77')
Prokosovići - Ingram 3:1 (Musić 28', 89', Memić 66' / Šiljić 55')
Sloga (S.H) - Mladost 3:0 ( Ahmetović 28', Fejzić 43',Majdančić 64'p)
Sloga (T) - Dizadruša 4:3 (Šmigalović 16', Zulfić 53', Alagić 74', Čehajić 86' / Zendeli 10', Gušo 54', 64')

Odgođeni su susreti: Mladost Puračić - Posavina i Priluk - Rudar