U okviru 2. kola kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će u nedjelju u Tuzli snage odmjeriti s Danskom.
Dvostruki evropski prvaci i višestruki osvajači medalja sa velikih takmičenja kvalifikacije za Evropsko prvenstvo su otvorili ubjedljivom pobjedom nad Litvanijom (31:21).
U Bosnu i Hercegovinu reprezentacija Danske stiže kao apsolutni favorit, no danski selektor Gudmundur Gudmundsson, ipak, poziva na oprez, odnosno u izjavama za tamošnje medije s mnogo respekta govori o Zmajevima.
"Bosanci i Hercegovci imaju odbranu i napoad prve klase, kvalitetno su pokriveni na svim mjestima. I na kraju nema sumnje da ćemo igrati protiv odličnog protivnika, koji će imati fantastičnu podršku s tribina", izjavio je Gudmundsson.
Na kraju treba dodati da će Danci u Tuzlu stići sutra, te da će na spisku za susret biti istih 16 rukometaša, koji su igrali u susretu sa Litvanijom, odnosno da će kući ostati Kasper Nielsen, Ulrich Mortensen i Nikolaj Markussen.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nijemac brutalno iskren
Toni Kroos ismijava transfer od 145 miliona eura: "Pola ljudi ni ne zna ko je on!"
Ponovo je među Zmajevima
Bosz shvatio da je vrag odnio šalu, odmah je prišao Bajraktareviću, a ishod - neočekivan
Iskusni veznjak ponovo na meti kritika
Xhakina izjava nakon meča s Kosovom kao nož u srce dočekana u Srbiji: "Cijeli svijet zna..."
Wwin liga BiH, 6. kolo
Velež trese kriza: Posušje nosi bodove iz Mostara
Dosta toga je jasnije