Druga liga Jug, 13. kolo

Sloga razbila Brotnjo za plus šest na polusezoni

Fudbaleri Sloge iz Ljubuškog savladali su danas na domaćem terenu ekipu Brotnja s 4:0 u posljednjem 13. kolu jesenjeg dijela sezone u Drugoj ligi grupa Jug.

Lagano je Sloga došla do pobjede s kojom su nakon polusezone šest bodova ispred Posušja.

Kraljević je nakon dvije minute igre doveo domaće u vodstvo od 1:0, da bi zatim u 31. minuti Handžić povećao prednost na  2:0.

Nastavak susreta je donio još dva gola u mreži gostiju. Jelčić i Miličević su potvrdili pobjedu Sloge za konačnih 4:0.

Drugo mjesto nakon prvog dijela sezone zauzela je ekipa Posušja. Oni su danas s 4:0 savladali Kupres. Strijelci za domaće su bili Vranjković, Begić, Bago i Stipić.

I u ostalim utakmicama je postignut veliki broj pogodaka, a ostvareni su ovi rezultati.

Druga liga Jug, 13. kolo:

Klis - Višići 2:0 (Bitevija 56', 81')
Kamešnica - Grude 3:3 (Čeko 52', 72', Madžar 77' / Pejić 29', Mikulić 60', 63')
Iskra - Tomislav 0:3 (Landeka 11', 53', Jurič 46')
Sloga (LJ) - Brotnjo 4:0 (Kraljević 2', Handžić 31', Jelčić 63', Miličević 78')
Sloga Uskoplje - Šujica 5:0 (Jurleta 1', 57', Halilović 13', Grubeša 65'p, Crnov 88')
Blagaj - Stolac 3:0 (Cerovina 27', Duraković 39', Jašarević 52')
Posušje - Kupres 4:0 (Vranjković 20', Begić 22', Bago 45', Stipić 75')