Sumnja u regularnost pri dodjeli domaćinstava
FIFA će kažnjavati zbog neregularnosti oko SP 2018. i 2022.
Čelni ljudi FIFA-e najavili su da će pokrenuti krivični postupak protiv dvojice delegata za koje se sumnja da su pod uticajem mita dali svoje glasove za domaćinstvo Svjetskih prvenstava 2018. i 2022. godine.
Postoji određena sumnja da su prvenstva u Kataru i Rusiji izglasana neregularno a, ukoliko se sumnje ispostave tačnim, osobe koje budu otkrivene za takve malverzacije bit će žestoko kažnjene.
U cijeli slučaj upletene su mnoge uticajne osobe iz FIFA-e, kao što su Michael Garcia i Hans-Joachim Eckert koji su jednoglasno ustanovili da su oba domaćinstva dodijeljena pod sumnjivim okolnostima.
Konačni epilog istrage bit će poznat u periodu koji dolazi, a potom će se protiv dežurnih krivaca pokrenuti krivične prijave.
Promo
U novoj opremi do novih pobjeda
OFK Vida iz Gradačca uz Mozzart do višeg ranga
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Spektakularan gol zabio je Eder Militao
Ni navijači Real Madrida ne mogu vjerovati čemu su danas svjedočili na Bernabeu
Zakopane ratne sjekire?