HNL

Dinamo na Maksimiru minimalno protiv Slavena

Dinamo je u 19. kolu HNL-a ugostio Slaven i stigao do 15. pobjede.

Teže od očekivanog je Dinamo na Maksimiru savladao goste iz Koprivnice, koji su nakon devet golova zatresli mrežu Modrih na zagrebačkom stadionu.

Sjajni Marko Pjaca je u devetoj minuti načeo goste, a u finišu prvog dijela Duje Čop postiže svoj prvi gol za 2:0.

Čop je u 60. minuti ponovo pogodio za 3:0, a u posljednjih dvadesetak minuta Slaven preko Delića i Cesareca i dolazi do utješna dva gola.

Dinamo je ubjedljivo vodeći na tabeli sa 49 bodova, dok sedmoplasirani Slaven ima 20 bodova.