Bundesliga, 17. kolo

Bayern preokretom stigao do nove pobjede

Fudbaleri Bayerna u 17. kolu njemačke Bundeslige savladali su u gostima Mainz, a rezultat na kraju susreta glasio je 2:1.

Soto je pogotkom u 21. minuti doveo Mainz u vodstvo, ali odgovor Bayerna stigao je nakon svega tri minute.

Bayern je do izjednačenja stigao nakon slobodnog udarca, a realizator je bio Schweinsteiger koji je s ruba šesnaesterca matirao nemoćnog golmana, da bi u 90. minuti konačnih 2:1 postavio Robben.

Sarajlija Petar Slišković u igru je ušao u 87. minuti susreta, a njegov Mainz sada zauzima 10. poziciju u njemačkom prvenstvu, dok je Bayern i dalje prvoplasirani tim.

Mainz - Bayern 1:2 (Soto 21. / Schweinsteiger 24., Robben 90.)