U finalu ATP turnira u Aucklandu igrat će Francuz Adrian Mannarino i Čeh Jiri Vesely. Francuz je trenutačno 44. igrač svijeta, dok je Čeh 19 mjesta ispod. Za obojicu ulazak u finale predstavlja najbolji rezultat karijere na Touru.
Mannarino je u polufinalu bio bolji od Lucasa Pouillea 6-4, 3-6, 7-5. Presudio je break za 7-5 u trećem setu. U setu odluke vidjeli smo samo dvije break lopte. Pouille svoju ne pretvara u vodstvo 6-5, pa kazna stiže u narednom gemu. Jiri Vesely je u finale stigao preko Kevina Andersona 6-4, 7-6(4). Južnoafrikanac je dva puta izgubio svoj servis. Izgubljeni u prvom setu nije nadoknadio, u drugom jeste ali je onda pao u tie breaku.
Polufinala:
Adrian Mannarino (Fra) - Lucas Pouille (Fra) 6-4, 3-6, 7-5
Jiri Vesely (Cze) - Kevin Anderson (RSA, 4) 6-4, 7-6(4)
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Zanimljiva situacija
'Najperspektivniji' golman Evrope stigao u BiH - Odabrao je klub iz RS!
Stiže iz Švedske
Barbarez zamjenom za Hajradinovića iznenadio naciju
Predstavljen novi trener
Sarajevo ozvaničilo dolazak Cvitanovića
Neobična situacija
Svijet fudbala ne pamti situaciju kakvu smo dobili nakon 9. kola bh. elite
Nevjerovatan scenarij bi to bio