Kompletirano je 16. kolo Premijer rukometne lige za žene. Poslije večerašnji utakmica sasvim je izvjesno da će borba za ostanak u društvu najboljih biti neizvjesna do samog kraja prvenstva.
U Goraždu du domaće igračice igrale utakmicu "života" i nakon velike borbe pobjedile Živinice (21:20). Ovom pobjedom Goraždanke su barem na trenutak predposljednje mjesto prepustile Jedinstvu iz Tuzle.
Mlade rukometašice mostarske Lokomotive zabilježile su veoma važnu pobjedu nad Mirom iz Prijedora. Konačan rezultat utakmice glasio je 24:20 u korist "Lokosica".
Sigurne trijumfe na svom parketu zabilježili su Katarina i Ljubuški. Mostarska Katarina pobjedila je Knežopoljku rezultatom 41:15, a rukometašice Ljubuškog bile su bolje od Ilidže (41:32).
Rezultati 16. kola:
Jedinstvo – Zrinjski 24:28, Željezničar – Borac 27:27, Lokomotiva – Mira 24:20, Goražde – Živinice 21:20, Katarina – Knežopoljka 41:15, Ljubuški – Ilidža 41:32.
Poredak
Borac 43 boda, Ljubuški 34, Željezničar 29, Katarina 28, Zrinjski 28, Ilidža 28, Živinice 21, Mira 18, Lokomotiva 17, Goražde 16, Jedinstvo 16, Knežopoljka 3
Promo
Oprema stigla u FK Posavina Miloševac i ŽVRK Sarajevo
Novi dresovi iz Mozzarta za nove šampion(k)e u Modriči i Sarajevu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije sve tako sivo, ili ipak jest?
Prvi kiks Dinama i odmah je stigla prva žrtva: "On je sramota hrvatskog nogometa"
Ne žele ga gledati u Kataru
Srbi 'završili karijeru' Aleksandra Mitrovića: "Sram te bilo"
Smatraju da im je on sve "izbaksuzirao"
Srbi su našli krivca za poraz na Eurobasketu, region "cirkuza" sa izjavom Aleksandra Vučića
Evo o čemu je riječ