Primera

Kraljevi sigurni protiv Eibara

Nogometaši Real Madrida bili su bolji od Eibara u susretu 31. kola španske Primere rezultatom 3:0.

Real Madrid je današnjom pobjedom, istina očekivanom, došao na bod od Barcelone, koja kasnije gostuje Sevilli.

Kraljevi su poveli u 21. minuti, a novi gol u dresu Reala postigao je Cristiano Ronaldo udarcem iz slobodnjaka, a kod gola mu je pomogao golman gostiju koji je loše reagovao.

Deset mimuta kasnije domaći dolaze i do drugog gola. Meksikanac Javier Hernandez je postigao gol glavom nakon sjajnog ubačaja Alvara Arbeloe s desne strane.

Real je bio daleko bolji od gostiju do kraja utakmice, a treći gol postigao je Jese u 83. minuti.