U polufinalu Australian Goldfields Opena, rangirajućeg snooker turnira koji se igra za nagradni fond od 500.000 australijskih dolara, igrat će Stephen Maguire, Martin Gould, John Higgins i Jamie Jones.
Prvi nositelj turnira, Judd Trump, nije se uspio plasirati u polufinale. Naime, u četvrtfinalnom meču bolji od njega bio je Stephen Maguire, koji je slavio sa ubjedljivih 5:1 po frameovima.
Maguire je mnogo bolje otvorio meč, poveo je sa 3:0, da bi četvrti frame dobio Trump i tada se činilo da će se uspjeti vratiti u igru. Međutim, u naredna dva framea slavio je Maguire, koji se na kraju zasluženo0 plasirao u polufinale.
Istim rezultatom u četvrtfinalu je Martin Gould savladao Matthewa Selta, koji je osvojio prvi frame na meču. No, nakon toga za stolom je postojao samo jedan igrač i sa pet uzastopno osvojenih frameova Golud se plasirao u polufinale. Na kraju treba dodati da je u petom frameu Gold napravio trocifreni break od 122 poena.
U polufinale se plasirao i iskusni John Higgins, koji je rezultatom 5:3 savladao Joea Perryja. Higgins je bolje otvorio meč, poveo je 3:1, no Perry je uspio izjednačiti, ali u samoj završnici Higgins osvaja dva framea za pobjedu i plasman u polufinale.
Treba naglasiti da Higgins nije napravio niti jedan trocifreni break u meču, dok je Perry dva framea osvojio zahvaljujući trocifrenom breakovima i to od 137 i 136 poena.
Najzanimljiviji meč četvrtfinala odigrali su Jamie Jones i Michael White, a do pobjede je i to u devetom frameu stigao Jones. White je imao veliku prednost (4:2), no Jones je u samoj završnici ubacio u brzinu više i na kraju je zasluženo slavio.
U polufinalnim mečevima snage će odmjeriti Jones i Higgins, te Maguire i Gould.
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nevjerovatne scene iz Rige
Pešić nije mogao da šuti, ostavio je Srbiju u nevjerici: "Umjesto na trening išli su u crkvu"
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
Ne stišava se bura u Srbiji
Đurović žestoko isprozivao Pešića, a onda poslao poruku i Dončiću: "Ako ti je otac Srbin, onda..."
Velika pobjeda Studenata
Senzacija u Dubaiju: Bosna savladala CSKA
Spustio se nekoliko rangova niže
Nekada je bio ljubimac navijača FK Sarajevo: Dušan Hodžić predstavljen u novom klubu
Press konferencija Barcelone