Ribery pred Old Traffordom

Svi žele Francuza

ManUtd "kuje" ponudu za Riberyja

Edmir Škorić

Prema bisanju britanskog tabloida "The Guardian", Manchester United sprema veliku ponudu za francuskog reprezentativca u redovima minhenskog Bayerna, Francka Riberyja. Osim Uniteda, interesovanje su pokazali madridski Real i Barcelona.

Po pisanju istog tabloida, "crveni đavoli" su spremni za "čarobnjaka" ponuditi 70 miliona eura, što bi bio rekord, Real Madrid je Zidanea platio Juventusu 49,5 miliona eura, 2001. godine.

Izvori u Njemačkoj, pogotovo u Minhenu, potvrdili su da je prijedlog primljen od strane bundesligaškog diva. Ribery koji je u dresu Francuske odigrao 36 utakmica, obavijestio je Bavarce da želi napustiti Allianz Arenu. Skauti Manhcestera su u nekoliko navrata pratili Riberyja, a konačna dozvola kluba da se Cristiano Ronaldo pridruži Realu, pomogla bi financijski transakciju ovog transfera.

Osim Manchestera, 26-godišnji Francuz na meti je madridskog Reala, dok se bivši igrač Marseillea nalazi i pri vrhu želja Barcelone. Hoće li i gdje preći Ribery, saznat ćemo krajem ove sezone.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.