Mladi španski košarkaš Alex Abrines će biti primoran propustiti Eurobasket, koji počinje petog septembra.
Košarkaš Barcelone nije uspio izliječiti povredu stopala, koja će ga na neko vrijeme udaljiti sa košarkaških parketa. Podsjećamo, nastup na Eurobasketu su od reprezentativaca Španije već otkazali Marc Gasol, Ricky Rubio, Jose Calderon i Juan Carlos Navarro.
Abrines je prošle sezone u Euroligi prosječno bilježio 7,6 poena, 1,3 asistencije i 1,5 skokova po utakmici.
Španija će na Evropskom prvenstvu igrati u grupi B u Berlinu, a protivnici će joj biti Srbija, Italija, Njemačka, Turska i Island.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Dosta toga je jasnije
Srbe će tek sada da zaboli poraz od Turske, hvataju se za glavu: "Ovo je pakao"
Ni on nije mogao zadržati emocije
Region bruji o reakciji hrvatskog komentatora na pobjedu Bosne i Hercegovine: "Nikakvih, ali..."
Potez selektora uzdrmao Hrvatsku