Mirza Bašić je na furiozan način izborio plasman u četvrtfinale Challengera u italijanskom Ortiseiju.
Naš teniser i sedmi nosioc ovog turnira je za svega 57 minuta savladao domaćeg tenisera i 229. igrača na ATP listi Salvatorea Carusa rezultatom 2:0.
Bašić je u prvom setu slavio sa 6:1, da bi u drugom setu svom protivniku prepustio jedan gem više, što je bilo i više nego dovoljno za siguran trijumf.
U četvrtfinalu Challengera u Ortiseiju će se Bašić sastati sa pobjednikom duela između Berankisa i Ramanathana.
ATP Challenger, Ortisei:
Bašić - Caruso 2:0 (6:1, 6:2)
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Pomaže Rossonerima i van terena