Bašić uz dosta muke do osmine finala u Italiji

Savladao Yankovitsa

Dž. Mrakić

Mirza Bašić plasirao se u osminu finala Ortisei Challengera, koji se igra za nagradni fond od 64.000 eura.

Drugi reket Bosne i Hercegovine u 1. kolu uz dosta muke porazio je Yannicka Yankovitsa (ATP 227) 2:1 u setovima nakon dva sata igre.

Dobio je Bašić prvi set, u drugom je pokleknuo, a zatim se u odlučujućem setu probudio kod rezultata 4:2 i na servisu za protivnika kada je uzeo break i do kraja meča osvojio pet gemova, prepustivši protivniku samo jedan.

Bašić, koji je inače sedmi nosilac na ovom turniru, u osmini finala igrat će sa pobjednikom meča Caruso – Molchanov.