Castro i Aubameyang su zaslužili aplauz

Mat u dva poteza: Borussijina akcija iz fudbalske čitanke

Borussia Dortmund je Stuttgartu jučer nemilosrdno 'utrpala' četiri gola, a posebno će ostati upamćen onaj iz 19. minute.

Žuto-crni su tada izveli akciju iz fudbalskih udžbenika. Bender je uputio loptu za Castra, koji je prethodno utrčao u prazan prostor, a zatim petom proslijedio loptu do Aubameyanga.

Gabonac je na lucidan način završio ovu jednostavnu akciju. Lobovao je Tytona i povisio rezultat na 2:0.

Najbolji igrač Borussije u ovoj sezoni je do kraja utakmice postigao još jedan gol i to u prvoj minuti sudijske nadoknade, kada je pogodio za konačnih 4:1.

Asistencija petom Castra i majstorija Aubameyanga protiv Stuttgarta! (M)