DFB Pokal

Dortmund slavio u Berlinu i zakazao finale sa Bayernom

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda plasirali su se u finale Kupa Njemačke nakon večerašnje pobjede u gostima kod Herthe rezultatom 3:0.

Gosti su sjajno otvorili meč te su poveli već u 21. minuti preko Castra. Domaći su do poluvremena pokušavali promijeniti rezultat, ali se na odmor ipak otišlo sa prednošću gostiju.

Nastavak meča donosi još bolju igru Dortmunda koji su preko Reusa u 75. minuti i Mkhitaryjana osam minuta kasnije potvrdili pobjedu i plasman u finale.

Tamo će ih čekati stari poznanik - ekipa Bayerna iz Minhena koja ja sinoć savladala Werder iz Bremena rezultatom 2:0.

Vedad Ibišević je u večerašnjem meču odigrao svih 90 minuta za domaću ekipu.