Druga liga Sjever, 22. kolo

Svatovac iznenađujuće poražen, Sloga na vrhu

Fudbaleri Svatovca doživjeli su iznenađujući poraz na domaćem terenu od Bosne iz Mionice rezultatom 2:1.

Tim iz Poljica polako popušta u borbi za prvo mjesto, a danas je bodove kući odnijela Bosna iz Mionice.

Poveli su gosti u 39. minuti preko Suljića, da bi domaći tim u 65. minuti preko Derdemeza izjednačio na 1:1.

Zato je Sloga iz Simin Hana slavila pobjedu nad Posavinom od 3:2, te su preuzeli lidersku poziciju na tabeli.

Džafić je donio prednost domaćem timu od 1:0 u 15. minuti, da bi Sloga preko Omerovića i Ibrahimovića došli do preokreta od 2:1. Mahmutović je 79. minuti pogodio za 2:2, ali je gostima tri boda gostima donio Vejzović u 86. minuti.

Slaven je kao gost pregazio Radnik iz Lipnice sa 6:1, te je tim iz Živinica također u borbi za plasman u Prvu ligu Federacije.

Druga liga Sjever, 22. kolo:

Svatovac - Bosna Mionica 1:2 (Derdemez 65' / Suljić 39', 70')

Radnik - Slaven 1:6 (Deljić 28' / Čehajić 40', 58', Salihović 42, 88', Mezić 50', Aličić 78')

Posavina - Sloga Simin Han 2:3 (Džafić 15', Mahmutović 79' / Omerović 47', Ibrahimović 72', Vejzović 86')